Bir ışık kontrol devresi için bir TRIAC nasıl kullanılabilir؟

Triyak ile ışık karartma devresi. Değişken direnç VR1، ışık kısma devresinde merkezi bir rol oynar. Ana güç kaynağı، aşağıdaki devrede 'C2' kapasitörünü şarj eder. Devrede، alt kademenin parlaklığını kontrol etmek için değişken dirençler VR1 ve DIAC D1 kullanılır.

ELV dimmerler neden bu kadar pahalı؟

Bir LED (ışık yayan diyot) ile birleştirilmiş elektronik düşük voltajlı (ELV) bir dimmer neredeyse cennette yapılır. … Bu yüzden daha pahalıdırlar، ancak çoğu LED ışık bir miktar garanti ile gelir.

Üç tür باهتة ندير؟

Dimmerler، geçiş anahtarları، döner anahtarlar، dokunmaya duyarlı dimmerler ve çeşitli renkler dahil olmak üzere birçok farklı stilde gelir.

Çoğu dimmer şu dört ampul kategorisine girer:

Akkor و halojen ampuller.

Kısılabilir kompakt floresan lambalar.

Düşük Frekanslı Manyetik (MLV)

Düşük Frekanslı Elektronik (ELV)

Triyak ileri mi yoksa geri mi kararıyor؟

İleri Faz Kontrolleri (Öncü)

İleri faz kontrolleri yapmak için en yaygın teknoloji Triyak tabanlı karartmadır. Bu tür bir karartmada، bir yarı iletken، hem pozitif hem de negatif yarı döngüleri kontrol eden bir anahtar görevi görür.

TRIAC AC veya DC mi؟

Bir triyak anahtarı، bir AC voltaj devresinde kullanılan yarı iletken bir cihazdır ve tipik bir tristör cihazını genişletir. Triyak anahtarlar ، AC devrelerinde kullanılan motorlarda rölelerin ve / veya başlangıç ​​bobinlerinin doğrudan kontrolü için idealdir. Transistör anahtarları ise bir DC devresi üzerinde çalışır.

Bir TRIAC örneği nedir؟

Açıklama: BT136، bir TRIAC örneğidir.

TRIAC'lar ve transistörler aynı şey midir؟

TRIAC bir transistör mü؟ Hayır، transistör akımı kapı tarafından kontrol edilen 3 katmanlı bir cihazdır. Triyak، onu açmak için yeterli akım uygulandığında açık kalan 4 katmanlı bir cihazdır. Triyaklar لها iki yönde de ilettikleri için alternatif akımla birlikte kullanılır.

TRIAC ve sembolü nedir؟

ترياك سيمبولو

Sembol، kapı، anot veya ana terminal olmak üzere üç terminalden oluşur. محطة anot1 من İki anot2 ، محطة ana MT1 عبر MT2 olarak etiketlenmiştir. Dışarıdan، sembolde görüldüğü gibi، sembol، seri olarak bağlanmış iki terminalli bir tristör olarak görülebilir. TRİYAK Sembolü.

Bir SCR'nin çalışma prensibi nedir؟

SCR'nin temel çalışma prensibi، kapı terminaline tetik veya öngerilim gerilimi uygulandığı anda iletimin başlamasıdır. Tek yönlü bir cihaz olduğu için akım sadece bir yönde akar.

تريستور ديوت مودور؟

Tristör iki diyot gibidir.

Gördüğünüz gibi، seri bağlı iki diyot gibi görünüyor، ancak altta ekstra bir kapı terminali var. Bir diyot gibi ، tristör de bir doğrultucudur: sadece bir yönde iletir.

Neden bazı dimmerler nötr bir iletkene ihtiyaç duyar؟

Akıllı anahtarlara لها zaman güç verilmesi gerekir، bu nedenle nötr iletken çok önemlidir. Nötr tel، ışığı kapatmak istediğinizde kapalı konuma getirildiğinde bile devreyi kapatmanıza ve anahtarı açmanıza izin verir.

إليري كارارتما ندير؟

Işığı veya ışık kaynağını kıstığınızda voltajı düşürmezsiniz؛ devreden akım çekersiniz. İleri dim ettiğinizde، sinüs dalgasının “pozitif akım” tarafında ileri kısmını ve “Negatif akım” tarafında geri kısmını kestiğiniz anlamına gelir.

ELV ne anlama geliyor؟

(Bu şablonu nasıl ve ne zaman kaldıracağınızı öğrenin) Binalar için ELV Sistemi ، daha iyi kontrol ve güvenlik için konutlarda ve ticari binalarda kullanılan dük voltajlıktriklami.

TRIAC'ı nasıl açarım؟

Bir TRIAC'ı açmak için، TRIAC'ın kapı pimine pozitif veya Negatif bir kapı voltajı / darbesi uygulanmalıdır. İçerideki iki SCR'den biri açıldığında، TRIAC، MT1 ve MT2 terminallerinin polaritesine bağlı olarak iletmeye başlar.

مشاركة:

فيسبوك
تويتر
بينترست
لينكدين:
إينا ليونج

إينا ليونج

الرد آخر

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. 必填 项 已 用*标注

4 × 4 =

en English
X

أحدث المنتجات وأكثرها سخونة في عام 2022

جميع إجاباتك موجودة في التقرير الشهري لـ SANPU ، 2022

اخترنا العناصر الأكثر شيوعًا من أكثر من 1,000 عنصر من عملائنا ، لمساعدتك في العثور على منتج النبيذ.

اسأل عن اقتباس سريع

سوف نتصل بك في غضون يوم عمل واحد ، يرجى الانتباه إلى البريد الإلكتروني الذي يحتوي على اللاحقة "@ smpspower.com".