طائر الطيور LED şeridi tek bir güç kaynağına nasıl bağlanır

Tek bir güç kaynağı yöntemine bağlı çoklu LED şeritleri. İki adet kısılabilir Beyaz LED şerit arka arkaya monte edilir ve bir kontrolör aracılığıyla tek bir güç kaynağına bağlanır. Güç kaynağı iki besleme noktasından sağlanır. Çok uzun şeritlerin voltaj düşüşü şeridin arka kısmını ön kısımdan daha az parlak hale getireceği için kurulur. Voltaj düşüşü olgusu nedeniyle ، 12V şerit ışığın maksimum çalışma mesafesi ، bir uçtan güç verildiğinde 16,4 ft'dir (5 m). 24V versiyonu ، birim uzunluk başına watt değerine bağlı olarak 16,4،5ft (32,8 m) veya 10،XNUMXft (XNUMX m) olabilir. Şeridin uzunluğu voltaj، akım ve watt ile ilgilidir.

Kurulum kurulum düzenini kontrol edin.

LED şeridin 16,4 قدم (5 م) و 32,8 قدم (10 م) şeritler kullanılarak bir kurulumda nasıl ayarlanacağı. Bir taraftan güç verildiğinde 16.4ft veya 32.8ft kuralına göre yapının kurulumunu veya düzenini kontrol edin ، 12V veya 24V ışık çubuğunun 16.4ft veya 32.8ft'den daha uzun sürekliayçalışalışun sürekliayçalınışun Bu noktanın ötesinde، ışık çubuğu، ışık yayan diyot parlaklığının azalmasından ve ışık çubuğunda aşırı akım yüklenmesinden zarar görecektir.

LED Güç Kaynağı Kablosunu Uzatma

Bununla birlikte، iç mekan dolaylı aydınlatma projeleri genellikle 16.4 m veya 32.8 ft'den daha uzun ışık çubuklarının takılmasını gerektirir. Örneğin ، 15 قدمًا × 15 قدمًا (4,5،4,5 م × 59،18 م) boyutlarındaki bir odanın çevresi 90 قدمًا (XNUMX م). Bu oda için LED şeritleri nasıl kurarım؟ Birçok pratik tel yerleşim yöntemi bu sorunu çözebilir. Standart bir kurulum yöntemi، ek bir güç kaynağı kurarak veya güç kablosunu mevcut güç kaynağından uzatarak güç kaynağı noktası olarak odanın köşesini kullanır. Neden odanın köşesini kullanıyorsunuz؟ مصباح LED للمصابيح LED ، مصباح يدوي ، مصباح يدوي ، XNUMX درجة مئوية.

RGB LED şerit ışıklar adım 2 - LED ışıkların lehimlenmesiRGB LED şerit ışıklar adım 3 - LED ışıkların lehimlenmesi
قاد şerit lehimleme
قاد şerit konnektörleri

انخفاض الجهد

En yaygın şerit ışıklar Sabit bir voltajda çalışır. Baştan sona، şerit boyunca bir voltaj düşüşü vardır ve şeritte birikir. Işık çubuğu، voltaj düşüşü bir eşik değerine eklenene kadar uygun şekilde çalışır. Eşiğin ötesinde، LED'in parlaklık seviyesi o kadar düşer ki çıplak gözle algılanamaz. Şerit ne kadar uzun olursa، voltaj düşüşü o kadar önemli olur. Sabit akım cihazlarına sahip LED şeritler، voltaj düşüşü problemini bir dereceye kadar çözmektedir. Sabit akım cihazları، şerit boyunca LED'ler için sürekli bir akım sağlar، böylece şeridin uzunluğu 10 m veya 20 m olabilir. Şerit ışık tipine akım kontrollü şerit ışık veya sabit akım şerit ışığı denir. Ancak، bu tip şerit ışık bile aşağıdaki faktörlerden dolayı belirli bir çalışma uzunluğunu aşamaz.

Mevcut Aşırı Yük

LED şeritler paralel bir devrede çalıştığından، şerit boyunca akım birikir. الجزء ، kesilebilir bir birimdir. Esnek Baskılı Devre Kartı (FPC) kartları maksimum akım için tasarlanmıştır. Şerit çok uzunsa (çok fazla özellik)، akımların toplamı FPC kartının kaldırabileceği akım sınırını aşacak ve bu da aşırı akıma neden olacaktır. Akım fazlalığı، LED şeridine zarar verecek şekilde aşırı direnç ısınmasına neden olur. Bu nedenle ، 16.4 قدم (5 م) uzunluğunda 12V şerit ışıklar yapmak önemlidir.

Akımın güvenli kullanımı

Akım kontrollü şerit ışıklarımız، şeritlerin akımı güvenli bir şekilde idare edebilmesini sağlamak için yeterince uzun olacak şekilde tasarlanmıştır. Satılan makaralar، sürekli çalışma için kurulabilecek maksimum uzunluğa sahiptir. Sınırlıdan daha uzun kurulum yapmak istiyorsanız، ek güç kaynağı noktaları gerektirecektir. Bu nedenle، sürekli olarak kurulan her 16.4ft (5m) 12V şerit için güç sağlamanızı öneririz. Aksi takdirde aşırı akım şzerindeki iletkenleri olumsuz etkileyecektir.

LED Güç kaynağı ، LED şerit ışığına bağlanır

LED şerit، düzinelerce seri bağlı yarı iletken ışık yayan diyottan oluşur ve daha sonra، plastik şerit tabanındaki ampul şeridi ile aynı şekilde sızdırmaz hale getirilmiş birkaç küçkiler. LED şerit، uzun ömür، enerji tasarrufu، çevre koruma، renkli، düşük ısı üretimi vb. Avantajlara sahiptir، çeşitli üretim ve enerji alanlarında kullanılmaktadır ve ortaya çıkan bir aydınlatma yolu haline gelmiştir.

LED şerit ، yük ünitesinin standart uzunluğu 2 متر olduğundan ، kurulum veya bakım değişimi. Önce “taban” için gerekli boyuta göre، ardından “birim tanımlamasından” gelen ışıkta en yakın noktayı aramanız gerekir، sabahları “makas” ile kesişmek için grafik üzerine. Rastgele keserseniz، yanlış konum nedeniyle، şeridin sonundaki ilgili ünite devresini keserek، şeridin kırık devresinin çalışmamasına neden olur. Bölümün sonu fenomeni yanmıyor. Dekoratif sakatlama ile sonuçlanır.

يتم تشغيل نوع الجهد الكهربائي الذي يعمل بالتيار المستمر بواسطة LED. الصمام şerit güç kaynağı ortalama normların altında artı LED şerit için özel bir doğrultucu olmalı ve bir “köprü yığını” içindeki doğrultucu aracılığıyla yaklaşık 220V DC gerilime düzelndtilışişıkeremas. Doğrudan AC'ye bağlanan LED şerit de yanacak olsa da، şerit içindeki LED tüp tek yönlü bir iletkenliktir. Yalnızca belirli bir yarım döngünün AC voltaj dalga biçiminde “kutupluluk” iletken çalışmasına karşılık gelir ve bu nedenle daha bir titreme hissi üretecektir، bu nedenle LED daha fazler.

LED şerit kompozit ise ve denetleyici sürücüsü gerekiyorsa، denetleyici türü belirli bir “LED şerit denetleyicisi” türü olmalıdır. Ardından، tek yönlü tristör içindeki kontrolöre güvenin ve diğer devre bileşenlerinin DC voltajını hareket ettirmesine güvenin.

ليس: Kontrolörün hasar görmesi nedeniyle، bu noktanın göz ardı edilmesi ve kontrolörün keyfi olarak seçilmesi gibi acilen değiştirilmesi، varasyon etkisine neden olacaktır. "Doğru" seçenek، en iyi ışık efektini geri yüklemektir.

LED شيريديني بير محول LED الاتصال

SSS

LED موجود بالتوازي

Işık çubuğu، üç seri ve altı seriye bölünmüş bir seri ve seri kombinasyonudur. Güç، genellikle yaklaşık 3.3V olan ışık boncuklarının özelliklerine bağlıdır. Dizilerdeki noktalar arasına eklenen akım sınırlayıcı direnç nedeniyle. Güç، ışık çubuğunun uzunluğuna ve ışık boncuklarının özelliklerine göre hesaplanır.

Seri ve paralel bağlı iki LED şerit؟

Işık çubuğunun genel voltajı üç seri 12V'dir، ayrıca sürücünüzün güç çıkışının ne kadar V olduğuna bağlı olarak 24V ve 48V vardır. Döngü hattı devrenin rolünü oynar

LED boncukların pozitif ve kutuplarına doğru şekilde bağlanmalıdır؛ noktalar yanabilir. Seri bağlantı، negatif terminale bağlı bir lambanın pozitif terminaline tüm lamba boncuklarını bağlamaktır. Paralel bağlantı، bir bağlantı hattında kullanılan lâmba boncuklarının tüm pozitif terminallerini birbirine bağlar. Tüm negatif terminaller başka bir bağlantı hattı bağlantısına bağlanır. Genel olarak، yüksek güç kaynağı voltajı ve düşük akım durumunda، bir seri bağlantı seçin. Paralel bağlantı yalnızca lityum veya 4V pille çalışan LED ışıklar için uygundur. 12V güç kaynağı devresi gibi seri ve paralel bağlantılar da vardır، genellikle bir grup seri bağlantı için 3 veya 4 LED ve daha sonra çoklu gruplarla paraleldir.

LED Şeritler “Seri” Olarak Nasıl Bağlanır

LED موجود في قائمة الانتظار

مصابيح LED “موازية” لمصابيح LED

إضاءة LED متوازية

LED ışık yayan kelime hattı nasıl bağlanır؟ Paralel veya seri bağlantı؟

Özel yapım ışık yayan harfler içine monte edilen LED modülüdür. Güç kaynağı DC12V'dir. Üretici size ayrıca 12V olması gereken LED yağmur geçirmez güç kaynağını gönderdi. Bu bir DC güç kaynağıdır؛ kablolama pozitif ve negatif olarak ayrılır. Üreticiden ، renk çizgisinin pozitif olduğu ışık yayan harflerin iki renkli çizgisini dışarıda bırakmasını isteyin.

LED'ler paralel olarak nasıl bağlanır

LED'lerin pozitif ve kutupları vardır. Pozitif bağlandı، sonra negatif bağlandı. Pozitif ve Negatifi ayırt edemiyorsanız: Pin uzun ve kısa، uzun ve uzun bağlı، hızlı ve hızlı bağlı olduğunda LED yeniden satın alınır.

LED şeritler nasıl bağlanır

Düşük voltajlı yumuşak şeritlerin hattın iki ucunu bağlaması gerekir، sert şeritlerin çubuğa bağlanmak için köşeyi döndürmesi gerekir ve yüksek voltajlı şeritlerin dakiri. İpucu: Alçak gerilim şeridi paralel olarak daha iyi bağlanır. Seri bağlantı çok uzundur ve voltaj düşüşü yaratması kolaydır، bu da şeridin eşit olmayan parlaklığına neden olur.

LED erit ışıklar Kontrolör ile kurulum

باهتة LED Kullanarak tek renkli LED şerit ışıkların kurulumu
التحكم في RGB LED من خلال التحكم في RGB

مشاركة:

فيسبوك
تويتر
بينترست
لينكدين:
إينا ليونج

إينا ليونج

الرد آخر

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. 必填 项 已 用*标注

4 + 9 =

en English
X

أحدث المنتجات وأكثرها سخونة في عام 2022

جميع إجاباتك موجودة في التقرير الشهري لـ SANPU ، 2022

اخترنا العناصر الأكثر شيوعًا من أكثر من 1,000 عنصر من عملائنا ، لمساعدتك في العثور على منتج النبيذ.

اسأل عن اقتباس سريع

سوف نتصل بك في غضون يوم عمل واحد ، يرجى الانتباه إلى البريد الإلكتروني الذي يحتوي على اللاحقة "@ smpspower.com".