جاك zasilić taśmę LED؟

يعمل هذا المصباح LED بشكل فعال على استخدام تقنية LED.

Zazwyczaj sprzedawane są w rolkach po 5 metrów i składają się z modułów o długości 3، 5 lub 10 centymetrów.

يعمل Normalne napięcie LED على 12 lub 24 V (w zależności od wybranego modelu). Przy różnych połączeniach należy zwrócić uwagę na polaryzację prądu.

Ponieważ diody LED إلى diody przepuszczające prąd tylko w jednym „kierunku“ ، warto zwrócić uwagę na przewód ujemny (najczęściej czarny lub brązowy) oraz przewód dodatni. Wszelkie usterki w połączeniu między zasilaczem a taśmą LED mogą wpłynąć na jego żywotność i wydajność. Wynika إلى z małej zdolności do podtrzymania napięcia wstecznego ، gdy prąd płynie z polaryzacją przeciwną do normalnej pracy.

Jak wybrać odpowiednią taśmę LED؟

الصمام الثنائي على ضوء الصمام الثنائي الباعث للضوء. W zależności od pożądanego celu oświetleniowego będziesz musiał użyć jednego rodzaju listwy lub innego. Następnie pokażemy zasadę prawidłowego doboru paska، który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom، w zależności od posiadanych przez niego diod / miernika.

- 30 الصمام الثنائي / متر: oświetlenie osobiste. Służy do przyciemniania wybranych elementów.

- 60 ثنائى / متر: używane تفعل Standardowego oświetlenia. Stosowany تفعل انتيجراكجي w gzymsy ، كراتي.

- 120 LED / متر: هل wysokich wymagań oświetleniowych. S szeroko Stosowane do Oznakowania ، oświetlenia zewnętrznego.

قم بضبط اللون باستخدام ضوء LED

Aby omówić nieco więcej chipów używanych przez taśmy LED ، wyjaśnimy bardziej szczegółowo najpopularniejsze chipy na rynku i ich główne zastosowania.

- SMD Strip 3528/2835 عشرة شرائح دعابة używany do taśm o niskim poborze mocy i niskim zużyciu energii. Ponieważ charakteryzują się niskim zużyciem، zwykle stosuje się je w instalacjach، w których potrzebne jest światło dekoracyjne. Są إلى paski jednokolorowe i najtańsza opcja.

- Taśmy SMD 5050 Ten rodzaj taśm LED większe zużycie i zapewnia większą moc niż 3528 SMD. Stosuje się je do instalacji، w których wymagania oświetleniowe są wyższe niż w przypadku oświetlenia czysto profesjonalnego. Są إلى paski monochromatyczne i wielokolorowe (RGB).

- Listwy 3014 SMD Ten rodzaj listew stosuje się częściej، gdy ich przeznaczenie jest dekoracyjne. Posiadają większą gęstość diod LED na pasku، dzięki czemu zapewniane przez nie oświetlenie jest bardzo بشدة. Są to listwy o niskim poborze mocy، ale o wyjątkowym strumieniu świetlnym.

- Paski SMD 5630: Ten rodzaj paska zapewnia większą ilość światła przy takim samym zużyciu jak paski SMD 5050. Ten rodzaj listwy stosuje się w instalacjach، w których wymagana jest duża moc. Listwy te są monochromatyczne i znajdują zastosowanie w profesjonalnych obiektach، gdzie potrzebna jest duża moc.

منتهي ال اي دي

Najczęściej stosowane diody LED w paskach

Taśmy LED إلى tamy، które z jednej strony posiadają warstwę klejącą do montażu، az drugiej podkładki podłączeniowe، szynoprzewody، rezystory i diody LED.

"Sercem" listwy jest wiatło LED do montażu powierzchniowego (SMD) ، które bezpośrednio wpływa na wydajność całej listwy.

Nie wszystkie paski są takie: na rynku można znaleźć paski ، które są oparte na przestarzałych diodach LED ، a zatem mają znacznie niższą jasność niż te oparte na nowszych diodach LED ؛ Oto lista najczęściej używanych obecnie diod LED:

Zazwyczaj rodzaj zastosowanej diody LED jest wskazany na opakowaniu lub przez sprzedawcę (nawet online) ، ale można wizualnie rozróżnić te trzy rozmiary:

عندما يفتح القطب الراسي القائمة على LED 5630/5730 أو يظهر.

Jeśli używasz do rozproszonego światła bez specjalnych wymagań dotyczących jasności، możesz również użyć słabszego 5050، ale tylko wtedy، gdy uzasadnia to koszt.

قائمة كوبونات فريدة من نوعها تحتوي على نوع 3528 أو XNUMX من التخفيضات.

Jak działają produkty RGB؟

Produkty RGB są zbudowane z czerwonych، zielonych i niebieskich diod LED umieszczonych w niektórych przypadkach na tym samym chipie، aw innych na trzech oddzielnych chipach. Dzięki takiej konfiguracji możliwe jest tworzenie miksów kolorystycznych، które kontrolują moc w każdym kolorze، uzyskując szeroką gamę kolorystyczną.

Kolory podstawowe: czerwony (R) ، zielony (G) i niebieski (B).

Kolory dodatkowe: żółty، różowy، turkusowy niebieski، pomarańczowy، fioletowy i „biały“.

Kolory podstawowe to te، które zapewnia każdy produkt RGB، który mamy w katalogu. Kolory wtórne uzyskuje się poprzez mieszanie kolorów podstawowych. Aby osiągnąć ten efekt، potrzebujesz kontrolera.

يجب أن يتم استخدام ألوان الألوان:

Czerwony: 625-740 نانومتر

Pomarańczowy: 590-625 نانومتر

طول: 565-590 نانومتر

Zielony: 500-565 نانومتر

سيجان: 485-500 نانومتر

نيبيسكي: 440-485 نانومتر

Fioletowy: 380-440 نانومتر

زاسيلاكز LED

Wybór odpowiedniego źródła zasilania dla STRIP LED jest bardzo ważny dla zapewnienia prawidłowej i długotrwałej instalacji. Przeanalizujmy szczegółowo kilka podstawowych cech ، które dotyczą naszego systemu LED.

نوع : sprawdź، jakiego rodzaju zasilacza używasz. Najczęstsze z nich to toroidalne، elektroniczne i przełączające. Ten ostatni jest zalecany do elastycznych taśm LED، ponieważ mają mniejszą powierzchnię i wyższą wydajność niż inne.

قوة : Dobrą praktyką jest stosowanie zasilaczy o mocy znamionowej co najmniej 10-15٪ całkowitego wkładu taśmy LED.

التوتر : Określ، czy paski działają przy stałym napięciu 12 lub 24 V، aby wybrać zasilacz o odpowiednim napięciu.

فئة الحماية : Istotne jest ، aby wybrać właściwy stopień ochrony IP zarówno dla elastycznych taśm LED ، jak i zasilaczy. Zazwyczaj zasilacze do taśm LED dzielą się na IP20 do zastosowań wewnętrznych i IP67 do zastosowań zewnętrznych.

سباديك نابيشيا : Jeśli wykonujesz połączenie elektryczne z taśmami LED o długości 10 m lub więcej، konieczne jest wyregulowanie spadku napięcia odpowiednim regulatorem w zasilaczu (نموذج jeśwli).

كفاءة : Sprawdź sprawność، tj. stosunek wyrażony w procentach pomiędzy mocą zużytą a mocą dostępną na wyjściu. Dobry zasilacz ma wartość ponad 80٪.

300-12 płaski zasilacz CL

Zasilacz do taśm LED

Jak obliczyć prawidłowe napięcie zasilania؟

على سبيل المثال:

Dobrze بواسطة było ، gdybyś dostarczył taśmę LED o długości 2 ميل mocy 14,4،XNUMX W / m. Który zasilacz jest bardziej odpowiedni؟

Pomnóż moc / mx długość (wyrażoną w metrach) paska świetlnego ، tj .: 14,4،2W / mx 28,8m = XNUMX،XNUMX W.

Prawidłowe zasilanie powinno wynosić 35 واط (czyli o 20٪ więcej niż pobór mocy taśmy LED).

تلميح:

Jeżeli zasilacz nie podaje mocy watach، wystarczy pomnożyć moc wyrażoną w A przez napięcie wyjściowe. (Przykład 2A x 12v = 24 W)

هل الصمام الثنائي podłączenia تفعل المحولات أ.

Jeśli kupiłeś taśmę LED bez zasilacza ، aby podłączyć ją do zasilania ، potrzebowałbyś transformatora ، czyli urządzenia ، które pozwala zamienić napięcie AC (220 V systemów elektrycznydie ndie) م ليد.

Kilka rodzajów zasilaczy różni się mocą (wyrażoną watach) ، napięciem (wyrażoną woltach) ، النوع (na przykład transformatory do użytku wewnątrz i na zewnątrz) oraz doczeniemie (napiciem)

Wyjaśniono ، że do zasilania taśmy LED محول wystarczy wewnętrzny (zewntrzne المتحرك) ، co odpowiada charakterystyce dostarczanej taśmy LED. Jeśli więc zakupiona listwa ma napięcie 12 V lub 24 V، należy upewnić się، e napięcie transformatora jest takie samo.

Musisz również upewnić się، że محول jest w stanie dostarczyć całą moc pobieraną przez pasek LED: Na przykład، jeśli specyfikacja paska podaje moc 18 W، musisz użyć transformatora o mocy n. itd.). Należy pamiętać ، że może łączyć wiele taśm LED lub nawet inne urządzenia do jednego محول ، więc zasilacz LED musi dostarczać energię wymaganą przez wszystkie podłączone urządzenia.

Po wybraniu i zakupie odpowiedniego transformatora do zasilania paska LED możesz go podłączyć. Najpierw odłącz zasilanie od głównego Generatora domu، a następnie odłącz istniejące zaciski.

Następnie weź kabel elektryczny، który wcześniej uzyskałeś z instalacji domowej i podłącz przewody dotyczące fazy wejściowej (zwykle linia brązowa lub czerwona) i المحايد negoi (ziesk) Następnie podłącz kabel uziemiający (zwykle żółty i zielony) do odpowiedniego wejścia transformatora oznaczonego iconem z trzema liniami poziomymi i linią pionową i dokręć wszystkie zaciski waśnie.

محول

W tym momencie weź taśmę LED، podłącz przewód dodatni (czerwony) do wejścia V + transformatora، a przewód ujemny (czarny) do wejścia V-، ponownie dokręć zaciski.

Z tego powodu zalecam يمكنك استخدام مخطط كهربائي باستخدام تعليمات إمداد ضوء LED أو جعله احترافيًا.

Aspekty jakości i niezawodności ، wskazówki dotyczące instalacji

Należy zauważyć ، że większość taśm LED dostępnych w Internecie charakteryzuje się średnio-niską jakością ، شركة za tym idzie nie zasze jest niezawodna.

Lepiej jest skierować wybór do markowych produktów lub sprzedawców z lepszą wiarygodnością zarówno danych ، jak i informacji o rodzaju diody LED.

Lepiej unikać standardowych pasków i wybierać paski، które wskazują format LED (lepszy 5630/5730) i markę (Cree، Epistar itp.).

Są też o wiele bardziej niezawodne (i droższe) paski ، ponieważ mają na pokładzie układy scalone ، które umożliwiają dokładniejszą polaryzację.

Niezawodność taśmy jest związana z rozpraszaniem ciepła ؛ kolejnym wskaźnikiem jakości jest klej zastosowany na pasku، taki jak klej 3M na wstążce pokazanej na zdjęciu.

Aby zapewnić dobre odprowadzanie ciepła، taśm LED niey również umieszczać na materiałach termoizolacyjnych، takich jak drewno czy plastik. Warto jednak wkleić je (po dokładnym odtłuszczeniu powierzchni) w odpowiednie profile aluminiowe، zapewniające ochronę، poprawiające estetykę i pełniące funkcję grzejników.

Plastikowa osłona tych profili może być przezroczysta lub nieprzezroczysta (matowa) ؛ ta ostatnia nieco zmniejsza olśnienie ، ale oczywiście strumień świetlny.

Wodoodporne LED mają powłokę silikonową po stronie LED ؛ Polecam używać ich tylko wtedy، gdy jest to konieczne (wilgotne środowisko)، ponieważ powłoka silikonowa nieco pogarsza zarówno rozpraszanie ciepła، jak i jasność.

Sterowniki użyte do zasilania listew wpłyną na niezawodność i jakość emitowanego światła. Mimo to، o ile nie masz specjalnych wymagań، wystarczy kupić ogólny zasilacz z odpowiednim napięciem wyjściowym، zdolnym dostarczyć moc pobieraną przez diody LED.

W przypadku specjalnych wymagań (na przykład w celu uniknięcia zjawiska migotania w filmach) moesz użyć profesjonalnych sterowników lub innych rozwiązań، jak wyjaśniono w tej dyskusji:

3D في عيد الفصح

Wnioski

Mam nadzieję ، że proste informacje Zagarte w tym artykule pomogą mniej doświadczonym ocenić zakup i właściwe użytkowanie taśm LED.

Z reguły za pomocą tych urządzeń realizowane jest specjalne oświetlenie، estetyczne، nie główne oświetlenie ważnego pomieszczenia. Istnieją lampy LED o doskonałej wydajności i wydajności.

مشاركة:

فيسبوك
تويتر
بينترست
لينكدين:
إينا ليونج

إينا ليونج

الرد آخر

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. 必填 项 已 用*标注

13 + 18 =

en English
X

أحدث المنتجات وأكثرها سخونة في عام 2022

جميع إجاباتك موجودة في التقرير الشهري لـ SANPU ، 2022

اخترنا العناصر الأكثر شيوعًا من أكثر من 1,000 عنصر من عملائنا ، لمساعدتك في العثور على منتج النبيذ.

اسأل عن اقتباس سريع

سوف نتصل بك في غضون يوم عمل واحد ، يرجى الانتباه إلى البريد الإلكتروني الذي يحتوي على اللاحقة "@ smpspower.com".