Jaka jest różnica między zasilaczem liniowym a zasilaczem impulsowym؟

Produkty elektroniczne są coraz szybciej aktualizowane، w połączeniu z elektronicznym proekologicznym poparciem، więc produkty elektroniczne zwracają większą uwagę na efektywnoą energetyczng. Dlatego z jednej strony pakiet jest mniejszy w zasilaczu liniowego regulatora napięcia، przy mniejszym zużyciu energii. Z drugiej strony zwiększ rozwój technologii przełączania zasilania، aby rozwiązać zużycie energii ze źródła، aby osiągnąć zielone produkty z przełączaniem zasilania.

Zasada dziaania zasilacza liniowego

عشرة مخطط مضحك مخطط liniowym działania zasilacza. Wzmacniacz błędu na wykresie do przechwytywania sygnału zwrotnego używanego do sterowania sygnałem bramki MOSFET (kryształowy tranzystor), poprzez sterowanie prądem przepływającym przez tranzystor, aby poradzić sobie ze spadkiem napięcia rury regulacyjnej, aby wyprowadzić stabilne napięcie, więc to zasilacz jest również nazywany zasilaczem liniowym.

Zasada dziaania przełączania zasilania

عشرة مخطط pokazuje

Schemat działania zasilacza impulsowego. Wzmacniacz błędu na wykresie służy do przechwytywania sygnału zwrotnego do Sterowania sygnałem bramki MOSFET (triody kryształowej) Q1 w celu sterowania przełączaniem Q1. Poprzez przełącznik Q1، aby osiągnąć pracę magazynowania energii Lo i Co، aby zapewnić stabilne napięcie wyjściowe. Q1 dziaa w stanie odcięcia lub nasycenia w tym miejscu na rysunku، więc ten zasilacz nazywa się zasilaczem impulsowym.

Zasilanie liniowe i zasilacz impulsowy

Rurka regulacyjna zasilacza liniowego pracuje w stanie wzmocnienia. Charakteryzuje się dużą generacją ciepła ، niską wydajnością i dużą objętością radiatora. Jednocześnie wymaga również tej samej dużej objętości transformatora częstotliwości، jeśli liniowe zasilanie wielu objętości wyjściowych napięcia będzie jeszcze bardzie.

Przełączanie rury regulatora zasilania dziaa w stanie nasycenia / odcięcia، wytwarzanie ciepła jest małe، wysoka wydajność، duża objętość transformatora do zaoszczędzenia. Ale wyjście zasilacza impulsowego DC zostanie nałożone na bardziej znaczące tętnienie, co może poprawić stronę wyjściową za pomocą diody regulatora napięcia, dodatkowo zasilacz impulsowy będzie generował znaczne zakłócenia impulsu skokowego, więc obwód musi być podłączony w seria z koralikami magnetycznymi do poprawy. Nie ma zbyt wielu wad zasilania liniowego، a tętnienia mogą być niewielkie.

رونيس

Przede wszystkim są to zasilacze، które zapewniają stabilne napięcie lub prąd do obciążenia w zakresie znamionowych specyfikacji. Ale mają różne środki do osiągnięcia celu. Zakres Adaptacji również nie jest taki sam.

Zasada działania zasilania liniowego jest prosta. Może przyrównać swój proces pracy do regulowanego rezystora، a część napięcia powyżej wymaganego napięcia jest zamieniana na ciepło، gdy jest napinana i zużywana. إلى tak ، jakby zrobić stół dla dziesięciu osób ، قائمة jeśli tylko jednoosobowe. Liniowe podejście do zasilania polega na znalezieniu dziewięciu osób do pomocy w jedzeniu. Dlatego im większy krok w dół، tym niższa wydajność، tym większe straty.

Tak więc liniowy zasilacz nie nadaje się do obwodów różnicowych wysokiego napięcia i może tylko zmniejszać، nie zwiększać. Ponieważ tranzystory w tym zasilaczu pracują w obszarze wzmocnienia liniowego، nie w stanie przełączania، wyjście jest gładkie i czyste bez التوافقية. Brak ingerencji w obciążenie jest bardziej odpowiedni dla sprzętu precyzyjnego.

Zalety przełączania zasilania

Najważniejszą zaletą zasilacza impulsowego jest wysoka sprawność، dzięki czemu jest bardziej odpowiedni dla dużych różnic napięcia i okazji o dużej mocy. Jeśli użyjesz również analogii bankietu، automatycznie dostosuje ilość jedzenia do ilości osób w menu. Jest kilka osób do robienia posiłków dla kilku osób، nie będą się marnować.

Jego nazwę zasilacz impulsowy، ponieważ jego wewnętrzne urządzenia zasilające pracują w stanie przełączania، co jest jest kluczem do jego wysokiej wydajności. Ludzie zwykle dyskutują o tym ، jak oszczędzać energię elektryczną. Niektórzy odpowiadają na większość: nie ma potrzeby zachowywać najwięcej! Byłoby to słowo Hazard I flirt، ale zasilacz impulsowy jest rozwijany zgodnie z tą zasadą. Wykorzystuje naprzemiennie pełne przewodzenie i całkowite odcięcie obu stanów، w przeciwieństwie do zasilacza liniowego jako dużego rezystora w momencie stałego poboru „nadmiaru“ mocy.

Zasilacz impulsowy ma niewielką rezystancję wewnętrzną podczas przewodzenia i nie zużywa energii podczas odcięcia، dzięki czemu ma bardzo wysoką sprawność. Obwód ten wykorzystuje różne czasy (t. cykl pracy) do regulacji włączania i wyłączania w celu uzyskania dodatkowego transferu energii. Ze względu na tę częstotliwość włączania/wyłączania, dziesiątki tysięcy razy na sekundę, transformator wewnątrz zasilacza może być bardzo mały, co pozwala na miniaturyzację rozmiaru zasilacza, jednocześnie umożliwiając wykorzystanie zasilacza impulsowego do krok w dół i krok w górę. دعابة إلى obecnie najczęściej używany zasilacz.

وادي زاسيلاكزا إمبولسويجو

Widoczna jest jednak również wada zasilaczy impulsowych: duża liczba Harmonicznych generowanych przez przez przełączania lamp mocy. Ze względu na wysoką częstotliwość i złożone widmo nie jest łatwo go odfiltrować. Zakłócenia te mogą być rozprzestrzeniane za pomocą przewodu، mogą być również wypromieniowywane w przestrzeń kosmiczną، więc zakłócenia zewnętrzne są powazestrzneo pecniagi

Zasilacz impulsowy nie posiada transformatora głównego، wyprostowanego prądu stałego، a następnie poprzez wyłącznik mocy lampki regulacji stopniowania częstotliwości. Zasilanie liniowe opiera się głównie na bezpośrednim obniżaniu napięcia głównego transformatora. Zasada działania dwóch zasilaczy przypomina stary rodzaj dużej i nieporęcznej spawarki z drutem miedzianym ، a teraz jest małą i tanią spawarką. Jednocześnie، aby ustąpić i osiągnąć niezbędną moc، zasilacz liniowy musi mieć duży transformator główny. Mimo to wytwarza energię elektryczną bez impulsów، co ma tę zaletę، że nadaje się do pól elektronicznych، takich jak zasilacze komputerowe. Ciągłe zasilanie nie będzie miało wpływu na komputer czuły na impulsy.

Jednak nie można powiedzieć ، że przełączanie zasilania jest okropne. إلى znacznie obniża jakość transformatora i wysoką wydajność konwersji elektrycznej ، więc niektóre przemysłowe są bardzo odpowiednie dla tych zasilaczy impulsowych، takich jak spawgbarka dourowa.

Oczywiście wiele rzeczy wykorzystuje teraz również zalety zasilacza liniowego i zasilacza impulsowego zintegrowanego z zasilaczem i np. zasilacza komputerowego dużej mocy، aby poprawić wydajność wyższej konwersji elektrycznej، przy zmianie lamp، ale także do stabilizacji wyjścia napięciowego i prądowego، alekatorzystani.

مشاركة:

فيسبوك
تويتر
بينترست
لينكدين:
إينا ليونج

إينا ليونج

الرد آخر

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. 必填 项 已 用*标注

10 + 14 =

en English
X

أحدث المنتجات وأكثرها سخونة في عام 2022

جميع إجاباتك موجودة في التقرير الشهري لـ SANPU ، 2022

اخترنا العناصر الأكثر شيوعًا من أكثر من 1,000 عنصر من عملائنا ، لمساعدتك في العثور على منتج النبيذ.

اسأل عن اقتباس سريع

سوف نتصل بك في غضون يوم عمل واحد ، يرجى الانتباه إلى البريد الإلكتروني الذي يحتوي على اللاحقة "@ smpspower.com".