LED sürücü devresi nasıl çalışır؟

الصمام güç çıkış voltajı

Piyasada 12VDC ve 24VDC olmak üzere iki standart voltaj vardır، bunlardan 24VDC daha fazlasını söylemek gerekirse. Bu، esas olarak LED şerit boncuklarınızın seri-paralel devresi ile ilgilidir. Üç noktalı bir seri devre iseniz، bu 12VDC sürücü voltajı altı boncuktur، bu sürücü voltajı 24V'dir، elbette، akım sınırlayıcı bir direnç eklemek için devre - güç kaynağınurunur. Özel nedenler aşağıdakilere sahip olabilir.

1، güç kaynağı hasarı، muhtemelen tasarım nedenlerinden dolayı düşük Performans nedeniyle، uzun süre çalışamaz ve son olarak kontrol IC، MOS tüpü ve diğer hasarlar.

2 ، سيجورتا كوتو. Bu durum çıkış kısa devresi، anlık yüksek akım nedeniyle sigortanın zarar görmesine neden olabilir.

3، güç kaynağının dahili çıkışının devresi arızalı.

أدى sürücü güç kaynağı çıkışı voltajı_led sürücü güç kaynağı şleştirme

LED sürücü güç kaynağı ozellikleri

موثوقية عالية

Özellikle yüksek irtifada kurulan LED sokak lambası güç kaynağı gibi، bakım uygun değildir ve bakım maliyetleri de yüksektir.

كفاءة عالية

LED enerji tasarruflu bir üründür، sürücü güç kaynağının verimliliği yüksek olmalıdır. Lambalar ve fenerler bağlantısına takılan güç kaynağı için ısı dağılımı esastır. Güç kaynağının yüksek verimliliği، güç tüketimi azdır، lambalarda ve fenerlerde üretilen ısı küçüktür، ayrıca lambaların ve fenerlerin sıcaklık artışını azaltır. LED'in ışık bozulmasını yavaşlatmak için faydalıdır.

Yüksek güç faktörü

Güç faktörü، yük için güç şebekesi gereksinimleridir. Genel 70 watt veya daha az cihaz، zorunlu gösterge yoktur. Küçük bir tek cihazın güç faktörünün gücü şebekede biraz daha düşük olsa da، aynı tür yükün çok yoğun olduğu gece aydınlatma kullanımıretece daha şiddetli kirlilirik. 30 watt ila 40 watt LED sürücü güç kaynağı için، kısa bir süre sonra belki de belirli güç faktörü gereksinimleri göstergeleri olacağı söyleniyor.

وضع Sürüş

Hakim olan iki tane vardır: biri، birden fazla sabit akım kaynağı için bir sabit voltaj kaynağı ، لها bir sabit akım kaynağı ، لها bir yol LED güç kaynağına ayrı ayrı. Bu şekilde، esnek، bir LED arızasının kombinasyonu diğer LED'lerin çalışmasını etkilemez، ancak maliyet biraz daha yüksek olacaktır. Bir diğeri، sabit akım güç kaynağı، “Zhongke Huibao” tarafından kullanılan sürücü yöntemi، LED'ler seri veya paralel çalışmadır. Düşük maliyetli ancak zayıf esneklik avantajına sahiptir، aynı zamanda bir LED arızasını çözmek için diğer LED'lerin çalışmasını etkilemez. شكل Bu iki ، bir süre içinde ve birlikte var olur. Maliyet ve Performans açısından çoklu sabit akım çıkışlı güç kaynağı yöntemleri daha iyi olacaktır. Belki de gelecekte ana akım yön.

دالجالانما كوروماسي

LED'in anti-dalgalanma özelliği، özellikle ters voltaja direnme yeteneği olmak üzere nispeten zayıftır. Korumanın bu yönünü güçlendirmek de çok önemlidir. LED sokak lambaları gibi bazı LED ışıklar dış mekanlara monte edilir. Elektrik şebekesi yükü ve yıldırım indüksiyonu nedeniyle، elektrik şebekesi sistemi çeşitli dalgalanmaları istila edecektir. Bazı dalgalanmalar LED'e zarar verir. Bu nedenle، aşırı gerilim korumasındaki “Zhongke Huibao” tahrik gücünün analizi، belirli bir enerji eksikliğine ve lambaların sık sık değiştirilmesine sahip olmalıdır. LED ، LED'i yeteneğin zarar görmesinden korumak için aşırı gerilimlerin izinsiz girişini engellemek için güç sağlar.

كوروما فونكسيونو

Güç kaynağı ve geleneksel koruma fonksiyonu ، LED sıcaklığının çok yüksek olmasını önlemek için sabit akım çıkışındaki LED sıcaklık negatif geri beslemesini artıridmak en i için artıridmak en i güvenlik düzenlemeleri ve elektromanyetik uyumluluk gereksinimlerini karşılamak için.

الصمام güç kaynağı eşleştirme

İlk olarak، LED lamba boncuklarının eşleştirme prensibini bilmemiz gerekiyor.

1 ، LED lamba boncukları ، yalnızca sürüş güç kaynağının özelliklerini belirlemek için الاسمي akımlarını bilir.

2 ، LED sabit voltaj sürücüsü olmadığı için normal bir akım sürücüsüdür.

3، tek bir LED'in الاسمي akımına göre، LED'lerin sayısı، LED bağlantısı (seri، paralel)، eşleşen güç kaynağını seçmek için sürücünün toplam akımını ve toplam voltajı.

İkincisi، LED lamba boncuklarının ve güç kaynağının hesaplanması.

LED boncukların gücüne göre güç kaynağı gücünü hesaplayın. 5 مم hasır şapka şeklinde، 5 mm spot tipi، 3528 paket vb. yaklaşık 0,06،8W، orta güç (10 mm hasır şapka şeklinde، 5050 mm hasır şapka şeklinde، 0,2 paket vb. gibi) 0.5،1W -3W، yüksek güçlü 5W، 10W، 100W، XNUMXw… XNUMXw.

مشاركة:

فيسبوك
تويتر
بينترست
لينكدين:
إينا ليونج

إينا ليونج

الرد آخر

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. 必填 项 已 用*标注

17 + 3 =

en English
X

أحدث المنتجات وأكثرها سخونة في عام 2022

جميع إجاباتك موجودة في التقرير الشهري لـ SANPU ، 2022

اخترنا العناصر الأكثر شيوعًا من أكثر من 1,000 عنصر من عملائنا ، لمساعدتك في العثور على منتج النبيذ.

اسأل عن اقتباس سريع

سوف نتصل بك في غضون يوم عمل واحد ، يرجى الانتباه إلى البريد الإلكتروني الذي يحتوي على اللاحقة "@ smpspower.com".