LED'ler neden çalışmıyor؟

Eski ampullerde polariteye saygı gereksizdi. Çünkü dirençler olarak faz ve nötr ters olsa bile çalışırlar. Tüm E27 ve E14 duylar، uluslararası normatif düzeyde arka merkezi kontağa ve dişli kısımda nötre bağlanır. Polarite ters bağlanarak bağlanan LED'ler ilk başta çalışabilir ancak zamanla zarar görecektir.

Eski lambalara kıyasla daha az ısı üretmelerine rağmen، daha sıkı termal sınırlara ve ısıyı dağıtma ihtiyacına sahiptirler. Bu nedenle، Yeterli havalandırmanın olmadığı ortamlara çok az dayanabilirler. Kurulum ortamının değerlendirilmesi farkındalıkla yapılmalıdır.

لقد تم استخدام مصابيح LED المضيئة بشكل أفضل.

Bu zayıf dayanıklı titreşimler، sabit titreşimler veya diğer titreşimli destekler üreten kapılara veya kapılara monte edilmemelidir.

Elektronik yapıları gereği، genellikle eski olan elektrik tesisatlarından kaynaklanan küçük sorunlar olabilir. Ancak bunlar fazla zorlanmadan çözülebilir. Örneğin، ilk açıldığında LED'ler yanıp sönebilir. Veya kapattıktan sonra sabit bir ışık. Bildiğiniz gibi، bir lamba elektrik olmadan yanamaz، bu yüzden mevcut geçişin nerede olduğunu anlamaya çalışmalıyz.

يتم استخدام وحدة تحكم بسيطة

Anahtarda bunu kontrol edin. Akım devresi fazda bozuk. Ters polarite (faz yerine nötr) en yaygın hatadır. Bazen çift ateşlemeyi yapmak için bir çift saptırıcınız (anahtarlarınız) vardır. Bazı durumlarda ، polarite inversiyonları için LED lambanın lambanın anormallikleri olabilir.

Fazı yöneten anahtarın veya saptırıcının pilot lambası olmadığını kontrol edin. الحد الأدنى من enerji geçişine yol açabilir.

Yanıp sönecek ve LED ampulle zarar vereceklerinden محول أو balast olmadığını kontrol edin.

Lamba tutucuların iyi durumda olduğunu kontrol edin.

Üretici tarafındantalep edildiğindepolarizasyona uyun.

Eğer yoksa، elektrik sisteminizi yüksek hassasiyetli artık akım cihazı ile donatın. Sisteminiz aşırı gerilimlerden etkileniyorsa، bir aşırı gerilim koruyucu (SPD) ile koruyun.

İletilen veya indüklenen elektromanyetik parazit güç hatlarına iletilebilir ve LED'e zarar verebilir (örn. yıldırım).

Yukarıda listelenen noktalar elektriksel bozulmalarla ilgilidir، ancak bir de kimyasal-fiziksel olan vardır. الصمام lambalar fosfor ile işlenir. Bir ışığa، kapatıldıktan sonra belirli bir elektrik yükünü muhafaza etmesi ve hafif bir lüminesans üretmesi için fazladan bir miktarda fosfor verilmiş olabilir. Ancak bu fenomen kısa sürede kaybolur ve aralıklı değil sürekli bir ışık olur.

أشياء يجب تجنبها

Elektrik kablolarını her zaman sadece elektrik bandıyla bağlamaktan kaçının çünkü bunlar kabloları bir arada tutmazlar ve hava ve zaman kabloları gevşetebilir ve led lambaları kısa devre yaptırabilir. Mümkünse kapaklar، mamutlar، kalay lehimleme veya kabloları çevre türüne uygun koruma derecesine sahip özel kutularda sıkıca ve iyi temas halinde tutan diğer konektörleri kullanın. Bakır filamentlerin diğer kablolarla temas etmemesine dikkat edin.

LED'lerin ısı dağılımına izin vermeyen veya sınırlamayan kapalı tavan lambalarına yerleştirilmesi LED'lerin aşırı ısınmasına neden olur. Optimum çalışma sıcaklığının LED'lerin ömrünü garanti ettiğini unutmayın. LED'ler 25 ° C ortam sıcaklığı ve 45 ° C çalışma sıcaklığı ile uzun ömürlüdür. LED'ler uzun ömürlüdür. Yine de، hava sirkülasyonunun olmaması، çipin sıcaklığını tehlikeli değerlere (85 ° C'nin üzerinde) yükseltebilir ve ona geri dönülemez şekilde zarar verebilir. Bu nedenle، zaten korunan ortamlarda IP65 gibi yüksek koruma derecesine sahip lambaları kullanmaktan kaçının. Bir IP20 çok daha iyi dağılır.

Bazı insanlar ، جائزة gerektiğinde takılacak fişlerle özel olarak yapılmış şebeke bağlantılarına sahiptir. Bundan tamamen kaçınılmalıdır، çünkü polarizasyona saygı duyarak kutupları hızla tersine çevirir ve armatürleri mahveder. Fişle çalışmak üzere fabrikada ayarlanmamışsa ، لها zaman sabit bir anahtar kullanın!

LED çiplerini yakan çok güçlü dalgalanmalar ve düşük voltajlar ürettikleri için akım jeneratörlerini kullanmaktan kaçınır mısınız؟ Elektrik kesildiğinde veya mevcut olmadığında aydınlatmanız gerekiyorsa، bir pil ve invertör güç kaynağı kullanın.

Daha karmaşık durumlar

Transformatörlü ve balastlı lamba tutucular، LED'lerin hızlı yanıp sönmesini sağlar ve ömürlerini kısaltır. LED'ler، LED sürücüleriyle birlikte kullanılmalıdır. LED lambaların değiştirilmesi durumunda، bu değişiklikler için daima uzman teknisyenler kullanın.

Piyasada iki kategoride LED vardır: açık / kapalı ve kısılabilir. İkincisi، LED ampul tipi için tasarlanmış faz kesimli özel dimmerlere ihtiyaç duyar. اختبار Piyasada لها bir LED ampul için test edilmiş ve onaylanmış yüzlerce farklı dimmer bulunmaktadır. لها LED üreticisi ، ürünleri için test edilmiş ve onaylanmış bir dimmer listesi sağlar. Daima uzman teknisyenler kullanın.

Ev otomasyon ağlarında باهتة. Evim، KNX، Dali، casaba، blue diş ve ZigBee gibi. Ev otomasyon ağlarında sadece elektronik uzmanlarını kullanın.

LED şeritler için، şerit sistemini oluşturmak ve yerleştirmek için özel elektronikler، aydınlatma teknolojisi ve mekanik beceriler gereklidir.

الابن muhakemeler

Gördüğümüz gibi hem loş ışıkta hem de yanıp sönme durumunda LED ampulün değiştirilmesi gerekmeebilir.

تساعد التقنيات المتطورة في تحسين مستوى المعيشة ومستوى عالٍ من الكفاءة لدى الأفراد.

Mümkün olan her yerde (örneğin، yeni inşaat)، LED aydınlatmaya ayrılmış، elektrik panosundan beri (sistemin geri kalanından ayrı) قبعة بير. Başlangıçta önemli miktarda girişe ve ilgili akım bozulmalarına neden olan herhangi bir ekipmanı bağlamaktan kaçının. Aydınlatma sisteminin يمتص kapasitesine göre kalibre edilmiş ، çok yüksek hassasiyete sahip bir diferansiyel manyeto-termal anahtar ile koruyun.

İncelenen bazı problemler، asgari düzeyde teknik bilgiye sahip kişilerin erişebileceği niteliktedir ve çözülmesi oldukça kolay olacaktır. Böyle bir bilgiye sahip olmayan diğerleri için her zaman uygun becerilere sahip bir teknisyene başvurmalıdır.

بازي SSS

Merhaba arkadaşlar ، يزيل bir LED şerit RGB var. Aniden، Beyaz ve mavi ışıklar artık çalışmıyor. Sadece ilk dört ışık yanıyor، kırmızı ve yeşil ise mükemmel çalışıyor. Bu sorunu çözmenin bir yolu var mı؟

Sadece 4 LED'in sizin için çalıştığını ve diğerlerinin kapalı kaldığını mı söylüyorsunuz؟ Ve bu 4'ünden sadece kırmızı ve yeşil renkler mi çalışıyor؟ Mavi çizgiyi atlamış olmalısınız ve sonuç olarak Beyaz çalışmıyor (çünkü üç renge de ihtiyacı var). Belki bu sorun şeridin geri kalanını kesintiye uğratmıştır.

Bence yapılacak tek şey şeridi değiştirmek. Çünkü، tüm şeridi çalıştırmak için Yeterli akım vermeyen transformatör değilse (ki şüpheliyim çünkü hafif bir akım verse bile، tüm LED'leriş lo veya tamamen yuzidunmıurşekabl) olar yırtılmış ve değiştirilmesi gerekiyor.

RGB çipleri sadece bir nedenden dolayı tamir edilemez… devre seviyesindeki konformasyonları üzerlerine müdahaleye izin vermez. LED'in kendi içindeki yongaların boyutu için fiziksel olarak mümkün değildir.

Resimde، çipin led'inin morfolojisini vurguladım، kırmızı، yeşil ve mavi، bu isimlendirmeden türeyen RGB، birlikte diğer tüm renk tonlarını oluşturan İngilizce'deki üç renktir.

مشاركة:

فيسبوك
تويتر
بينترست
لينكدين:
إينا ليونج

إينا ليونج

الرد آخر

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. 必填 项 已 用*标注

5 × 4 =

en English
X

أحدث المنتجات وأكثرها سخونة في عام 2022

جميع إجاباتك موجودة في التقرير الشهري لـ SANPU ، 2022

اخترنا العناصر الأكثر شيوعًا من أكثر من 1,000 عنصر من عملائنا ، لمساعدتك في العثور على منتج النبيذ.

اسأل عن اقتباس سريع

سوف نتصل بك في غضون يوم عمل واحد ، يرجى الانتباه إلى البريد الإلكتروني الذي يحتوي على اللاحقة "@ smpspower.com".