TRIAC güç kaynağı nedir؟ 

Deneme، sinüs dalga formunun her iki yönünde alternatif akımı değiştirebilen ve kontrol edebilen yüksek hızlı bir katı hal cihazıdır. Katı hal cihazı olarak tristörler lambaları، motorları، ısıtıcıları vb. كونترول etmek için kullanılabilir.

Tüm LED باهتة TRIAC mı؟

TRIAC dimmerleri، akkor veya halojen lambalar gibi dirençli yükler için tasarlanmıştır ve Amerika Birleşik Devletleri'nde ve dünya çapında önemli bir kurulu tabana sahiptir. ضوء LED ، geleneksel LED sürücülerini kullanan LED tabanlı çözümler ، TRIAC duvar dimmerleriyle beklendiği gibi çalışmayacaktır.

TRIAC duvar باهتة nedir؟

TRIAC ، بديل akım için triyot anlamına gelir ve akımı kontrol etmek için kullanılan bir anahtardır. Aydınlatma uygulamalarında kullanıldığında، genellikle 'TRİAC karartma' olarak adlandırılır.

نموذج: E6-TD1
Karartma Modu: Öncü kenar (triyak)
Giriş Voltajı: 200-240VAC ، 50-60 هرتز
Yük Gücü: Akkor lamba: 25-500W
Yüksek voltajlı halojen lamba: 25-500 واط
Karartma LED'leri: 6-300 واط
Çalışma Sıcaklığı: -30 55 ℃
Boyutlar: L86 × W86 × H50mm
Paket Boyutu: L106 × W106 × H60mm
Ağırlık (GW): 180 جرام

6
E6-TD1 2_
E6-TD1 3_
E6-TD1 4_

Lutron dimmerleri TRIAC mı؟

Evet، Lutron، Diva ürün serisinde bir dizi akıllı TRIAC dimmere sahiptir. Ancak Caseta serisi dimmerler، TRIAC dimmerler değildir. Diğer yenilikçi markalar da seçenekler sunuyor.

أوزيليك:

0-10V باهتة T18 / T18-1، bir veya dört kanallı 0-10V sinyali veren، hem açma / kapama hem de karartma işlevleri sunan tam dokunmatik bir LED kontrol cihazıdır. Benzersiz tasarım dokunmatik slayt ile yüksek mukavemetli ultra hassas dokunmatik cam panel، hızlı ve doğru parlaklık ayarı benimsemek. Titreşimsiz٪ 0,1،100 ila٪ 86 pürüzsüz karartma aralığı insan gözü için çok rahat olabilir. Arkadan aydınlatma işlevi، dokunmatik panelin karanlıkta bile bulunmasını sağlar. Dokunmatik باهتة ، AC girişi ile çalışır ve mevcut standart 86 * XNUMX mm duvar kutuları ile uyumlu olabilir.

新 详情 _01
0-10V LED باهتة
新 详情 _02
0-10V LED باهتة
新 详情 _03
0-10V LED Dimmer veri sayfası
新 详情 _04
0-10V LED Dimmer veri sayfası
新 详情 _05
新 详情 _06

DC gücünü değiştirmek için bir TRIAC kullanabilir miyim؟

Evet، tetiklemek için GATE terminalinde kullanılabilir، ancak başlatıldıktan sonra süresiz olarak açık kalır. Bu yüzden الدنيا DC uygulamalarına sahiptir. Sonuç olarak، TRIAC، AC sinyalleri için bir anahtar işlevi gören üç terminalli bir elektronik cihazdır.

TRIAC'ın çalışma prensibi nedir؟

Bir deneme، diğer silikon kontrollü doğrultuculardan farklı olan üç terminalli bir AC anahtarıdır. صاحبة iki yönde de hareket edebilir ؛ yani uygulanan kapı sinyalinin pozitif mi yoksa negatif mi olduğunu gösterir. Bu nedenle bu cihaz AC sistemlerde anahtar olarak kullanılabilir.

Triyak karartma ELV karartma ile aynı mı؟

Standart karartma teknikleri arasında ileri faz، geri faz (ELV) ve 0-10V bulunur. İleri Aşama: Faz açısı karartma (genellikle akkor veya Triyak karartma olarak adlandırılır) en yaygın karartma yöntemidir. ELV dimmerleri genellikle LED yükleriyle çok uyumludur ve düşük seviyelerde daha yumuşak karartma sunar.

triyak ne demek؟

AC تريوت

Bir TRIAC (البديل akım triyot ؛ çift yönlü triyot tristör veya iki yönlü triyot tristör) ، etkinleştirildiğinde akımı her iki yönde de ileten üç terminalli bir elektronik bileşendir.

دالي باهتة ندير؟

DALI (Dijital Adreslenebilir Aydınlatma Arayüzü)

Bu dimmer anahtarları، ağa ayrı kablolar aracılığıyla bir sürücüye bir karartma kontrol sinyali göndermek için dijital bir protokol kullanır. Sürücüye gönderilen gücü doğrudan kontrol etmezler. Lambalar asla DALI üzerinden (doğrudan) kısılamaz.

دالي باهتة
دالي باهتة
DALI dimmer mekanik yapılar ve tesisatlar
دالي باهتة كابلولاما
باهتة DALI Çalışması
DALI باهتة Push-Dim işlevi

TRIAC'ın uygulamaları nelerdir؟

TRIAC (alternatif akım için triyot)، güç kontrolü ve anahtarlama uygulamalarında yaygın olarak kullanılan bir yarı iletken cihazdır. Anahtarlama، faz kontrolü، kıyıcı tasarımları، lamba parlaklık kontrolü، fan hızı kontrolü، motor kontrolü vb.

Dimmer anahtarında bir TRIAC'ın işlevi nedir؟

TRIAC dimmerler، yüksek hızlı anahtarlar gibi davranır ve bir ampule verilen elektrik miktarını kontrol eder. Bir “tetikleyici”، cihazın akımı iletmeye başladığı noktayı belirler، esasen voltaj dalga biçimini “keser”، böylece voltaj artık tam yükte sağlanmaz.

مشاركة:

فيسبوك
تويتر
بينترست
لينكدين:
إينا ليونج

إينا ليونج

الرد آخر

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. 必填 项 已 用*标注

8 - 1 =

en English
X

أحدث المنتجات وأكثرها سخونة في عام 2022

جميع إجاباتك موجودة في التقرير الشهري لـ SANPU ، 2022

اخترنا العناصر الأكثر شيوعًا من أكثر من 1,000 عنصر من عملائنا ، لمساعدتك في العثور على منتج النبيذ.

اسأل عن اقتباس سريع

سوف نتصل بك في غضون يوم عمل واحد ، يرجى الانتباه إلى البريد الإلكتروني الذي يحتوي على اللاحقة "@ smpspower.com".